Screening of my new short (10′) film
Subterranean Weather & Arbuscular Time (Amsterdam Mix 2026)
16.00 on Sunday 22 February.
Address: Cinema de Vlugt, Burgermeester de Vlugtlaan 125, 1063 BJ Amsterdam
The vital symbiosis between arbuscular mycorrhizal fungi (AMF)* and plants lies at the heart of this film, and most of my work for the last 14 years.
Subterranean Weather & Arbuscular Time digests its subject matters through drawings, microscopy and body weather choreography in a collage of animation, film and visceral soundscapes.
My work will be followed by the documentary Nederland van Binnen: Amsterdam (44 mins), which asks who is shaping the city of tomorrow and who owns the soil beneath our feet?
The screenings are part of the Lutkemeer Voedselpark Filmmiddag in the series
Green Cinema.
A Q&A at the end will be followed by Lutkemeerpolder soup.
Please scroll down for more information.

Still from Subterranean Weather & Arbuscular TIme (Amsterdam Mix 2026) by Annabel Howland
This work was supported by the Amsterdam Fund for the Arts and the Dommering Fund for Innovative Visual Art and Video.
Voedselpark Filmmiddag: Nederland van Binnen.
Documentaire over Amsterdam, wie maakt de stad van morgen, en van wie is de bodem? Je ziet hoe vanuit de gemeente en bewoners hun best doen om de bodem te beschermen. Waarom is focus op de bodem belangrijk? Wie gaat er over onze grond? En welke belangen wegen zwaarder?
Vooraf een korte film van kunstenaar Annabel Howland. Zij neemt het publiek mee in de verborgen wereld van schimmels: een ondergronds netwerk dat samenwerkt met planten en essentieel is voor het leven boven de grond. De film biedt een poëtische en wetenschappelijke blik op de bodem als levend systeem, en vormt een mooie inleiding op de hoofdfilm.
Daarbij komen vragen aan bod zoals:Hoe gaat het met de bodem in Amsterdam? Waarom is bodemkwaliteit zo belangrijk voor de bewoners?
De filmmiddag legt ook de link met de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Wat betekenen de lokale politieke keuzes voor groen, gezondheid en leefomgeving? En hoe kunnen Amsterdammers, ook nieuwkomers of twijfelende kiezers, hierbij betrokken worden?
Green Cinema
De Voedselpark Filmmiddag maakt deel uit van Green Cinema, een filmreeks over duurzaamheid, natuur en gezondheid. In het eerste kwartaal 2026 worden deze middagen gekoppeld aan opkomstbevordering en politieke dialoog in aanloop naar de verkiezingen.
Na afloop is er (hoogstwaarschijnlijk) 100% Lutkemeerpolder-soep met brood.
Praktische informatie
Waar: Cinema de Vlugt Burgemeester de Vlugtlaan 125 1063 BJ Amsterdam
Wanneer: 25 januari 2026 16:00 – 18:00 – met na afloop soep
Tickets: €14 | Stadspas €2 | Cineville gratis Reserveren via de website van Cinema De Vlugt
Wie graag wil komen maar het niet kan betalen, kan mailen naar activiteiten@voedselparkamsterdam.nl (beperkt aantal vrijkaarten beschikbaar).
De middag wordt georganiseerd door Iris Poels en Annette Terpstra, beiden betrokken bij Voedselpark Amsterdam; Annette Terpstra is een actieve betrokken bewoonster die zich inzet voor een inclusieve en gezonde stad.
Meer weten?
Iedere 1e zondag van de maand om 13.00 uur is er een Lutkemeerommetje: een korte wandeling vol informatie over biodiversiteit en stadslandbouw. Zie de agenda voor meer informatie:https://voedselparkamsterdam.nl/agenda/


